Informacje o sprzedawcy: Pokaż zdjęcia z ogłoszenia
Po przez sprawdzonych dostawców nasion i dopracowany proces produkcji, małymi partiami codziennie powstają dla Państwa najlepsze produkty z natury. Wysokiej jakości nasiona wyciskane są na prasie. Jej parametry (wolne obroty, optymalne ciśnienie) są tak dobrane, by uzyskiwać olej najwyższej jakości, nawet kosztem niskiej wydajności produkcji. Pełnia smaku i aromatu uzyskiwana jest dzięki temu, że temperatura wypływającego oleju nie przekracza 35 stopni Celsjusza. Oleje zostają nieoczyszczone (nie używamy wirówek czy pras filtracyjnych), dzięki temu nie zostaje napowietrzony i nie traci cennych właściwości dla zdrowia.
Każdy olej w Małej Olejarni produkowany jest tradycyjną metodą z regionalnych upraw najwyższej jakości nasion, tłoczony małymi partiami, aby klienci zawsze otrzymywali od ręki możliwie najświeższy produkt.

Olej lniany zimnotłoczony i nieoczyszczony tj, wysokolinolenowy (znany popularnie jako olej budwingowy) zawiera rekordową ilość kwasów omega-3, np. dwa razy więcej kwasów omega-3 niż olej z wątroby rekina.
Kwasy omega-3 odgrywają ogromną rolę w organizmie, gdyż stanowią budulec każdej komórki (w 60% nasz mózg zbudowany jest na ich bazie), dlatego już po kilku dniach stosowania oleju lnianego możemy przywrócić w organizmie homeostazę, czyli równowagę organizmu, zachwianą przez stres, czy inne negatywne czynniki zewnętrze.
Wpływają również na układ hormonalny, nerwowy, odpornościowy, a także na nasz stan emocjonalny i umysłowy. Wykazują duże działanie przeciwnowotworowe.

Każdy olej w Małej Olejarni produkowany jest małymi partiami,
aby klienci zawsze otrzymywali od ręki możliwie najświeższy produkt.

Produkowany przeze mnie olej lniany nie jest poddawany oczyszczaniu czy też rafinacji, które to procesy miałyby wpływ na obniżenie wartości biologicznej produktu końcowego, a w szczególności na zawartość w nim niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) oraz witamin, a więc może być stosowany w diecie dr Johanny Budwig.OLEJ LNIANY jest produktem świeżym, a jego termin przydatności do spożycia wynosi 3 miesiące.

UWAGA! Na dnie każdej butelki może pojawić się osad. Jest to zjawisko naturalne i nie świadczy o złej jakości oleju, ale o jego naturalnym pochodzeniu. Każda butelka pod nakrętką posiada „korek niekapek”, dzięki czemu jest wygodna w użyciu.

Podana cena dotyczy oleju o pojemności 250 ml.
Cena za 1 litr to 29 zł, 0.5l - 16zł