Informacje o sprzedawcy: Pokaż zdjęcia z ogłoszenia
Po przez sprawdzonych dostawców nasion i dopracowany proces produkcji, małymi partiami codziennie powstają dla Państwa najlepsze produkty z natury. Wysokiej jakości nasiona wyciskane są na prasie. Jej parametry (wolne obroty, optymalne ciśnienie) są tak dobrane, by uzyskiwać olej najwyższej jakości, nawet kosztem niskiej wydajności produkcji. Pełnia smaku i aromatu uzyskiwana jest dzięki temu, że temperatura wypływającego oleju nie przekracza 35 stopni Celsjusza. Oleje zostają nieoczyszczone (nie używamy wirówek czy pras filtracyjnych), dzięki temu nie zostaje napowietrzony i nie traci cennych właściwości dla zdrowia.
Każdy olej w Małej Olejarni produkowany jest tradycyjną metodą z regionalnych upraw najwyższej jakości nasion, tłoczony małymi partiami, aby klienci zawsze otrzymywali od ręki możliwie najświeższy produkt.


Z uwagi na produkcję na małą skalę MałaOlejarnia.pl, nie używa wirówek czy pras filtracyjnych, które podczas oczyszczania napowietrzają olej.

Olej z wiesiołka jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych:
kwasu linolowego (LA) i gamma-linolenowego (GLA), fitosteroli, białek bogatych w aminokwasy siarkowe i tryptofan, enzymów, witaminy E, cynku, selenu, magnezu i wapnia.
Wykorzystywany jest w leczeniu chorób skórnych, nadwadze i niepłodności.
Wzmacnia odporność i obniża cholesterol, a także obniża ciśnienie tętnicze i zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej.
Pobudza spalanie tkanki tłuszczowej i przyspiesza tempo metabolizmu. Łagodzi objawy PMS, bóle menstruacyjne – wpływa na ustabilizowane gospodarki hormonalnej kobiet, co jest pomocne przy menopauzie, problemach w zajściu w ciążę a także profilaktyce i leczeniu nowotworów piersi. Zawarte GLA przyczynia się do utrzymania odpowiedniego nawodnienia skóry, poprawiając jej jędrność i elastyczność.
Poprawia koloryt cery a przy tym rozjaśnić niedoskonałości takie jak cienie pod oczami.
Usuwa toksyny i chroni przed wolnymi rodnikami. Wzmacnia cebulki włosowe oraz stymuluje proces powstawania nowych. Jest niezwykle praktyczny do pielęgnacji (prawie bez zapachowy), a do tego smaczny.

Więcej info o właściwościach: https://www.facebook.com/OlejzWiesiolka

Aby zachować wszystkie dobroczynne właściwości, swoje produkty wlewamy do butelek z ciemnego szkła i do momentu sprzedaży przechowujemy w lodówce. Zakupiony olej zostaje zapakowany w opakowanie termiczne, które nie tylko chroni przed przegrzaniem ale także przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Cena dotyczy 100 ml. Dostępne są również pojemności 250 ml za 39zł oraz 0.5l za 74zł.