Informacje o sprzedawcy: Pokaż zdjęcia z ogłoszenia
Po przez sprawdzonych dostawców nasion i dopracowany proces produkcji, małymi partiami codziennie powstają dla Państwa najlepsze produkty z natury. Wysokiej jakości nasiona wyciskane są na prasie. Jej parametry (wolne obroty, optymalne ciśnienie) są tak dobrane, by uzyskiwać olej najwyższej jakości, nawet kosztem niskiej wydajności produkcji. Pełnia smaku i aromatu uzyskiwana jest dzięki temu, że temperatura wypływającego oleju nie przekracza 35 stopni Celsjusza. Oleje zostają nieoczyszczone (nie używamy wirówek czy pras filtracyjnych), dzięki temu nie zostaje napowietrzony i nie traci cennych właściwości dla zdrowia.
Każdy olej w Małej Olejarni produkowany jest tradycyjną metodą z regionalnych upraw najwyższej jakości nasion, tłoczony małymi partiami, aby klienci zawsze otrzymywali od ręki możliwie najświeższy produkt.

Olej z Ostropestu swą skuteczność w chronieniu wątroby zawdzięcza sylimarynie – jest to kompleks flawonolignanów, który pozyskuje się z łupin nasiennych ostropestu plamistego. Ostropest plamisty wzmacnia wątrobę przez zapobieganie nadmiernej utracie przez organizm glutationu,
który jest związkiem podobnym do aminokwasu ogrywającego bardzo ważną rolę w odtruwaniu organizmu.
Według przeprowadzonych badań może on zwiększać stężenie glutationu
nawet o 35%. Ostropest plamisty chroni skutecznie wątrobę przed jednoczesnym dopływem zbyt wielu szkodliwych substancji. To również bardzo silny przeciwutleniacz, mocniejszy niż witaminy C, E i dlatego przeciwdziała uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki.
Olej ostropestu plamistego ma działanie: odtruwające i regenerujące na miąższ wątroby oraz częściowo na miąższ nerek, zwiększają wydzielanie soku żołądkowego i poprawiają apetyt.
Olej z Ostropestu pomaga na bóle głowy typu migrenowego. Przyczynia się do wyleczenia zaburzeń czynności wątroby na skutek złej diety oraz na tle cukrzycowym; zapaleniu dróg żółciowych i woreczka żółciowego, jak również przy endometriozie, która jest jedną z głównych przyczyn bezpłodności u kobiet; a także przy kamienicy żółciowej. Pomaga na bóle głowy typu migrenowego. Łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne związane z łuszczycą.
Amerykańscy naukowcy wykazali, że stosowanie ostropestu plamistego sprawia, że chemioterapia jest mniej toksyczna i osiąga większą skuteczność.

Cena dotyczy 100 ml oleju. Dostępne pojemności to 250 ml za 20 zł oraz 0.5l za 33zł.

OLEJ Z Ostropestu plamistego jest produktem świeżym, a jego termin przydatności do spożycia wynosi 6 miesięcy

UWAGA! Na dnie każdej butelki może pojawić się osad. Jest to zjawisko naturalne i nie świadczy o złej jakości oleju, ale o jego naturalnym pochodzeniu. Każda butelka pod nakrętką posiada „korek niekapek”, dzięki czemu jest wygodna w użyciu.