Informacje o sprzedawcy: Pokaż zdjęcia z ogłoszenia
Po przez sprawdzonych dostawców nasion i dopracowany proces produkcji, małymi partiami codziennie powstają dla Państwa najlepsze produkty z natury. Wysokiej jakości nasiona wyciskane są na prasie. Jej parametry (wolne obroty, optymalne ciśnienie) są tak dobrane, by uzyskiwać olej najwyższej jakości, nawet kosztem niskiej wydajności produkcji. Pełnia smaku i aromatu uzyskiwana jest dzięki temu, że temperatura wypływającego oleju nie przekracza 35 stopni Celsjusza. Oleje zostają nieoczyszczone (nie używamy wirówek czy pras filtracyjnych), dzięki temu nie zostaje napowietrzony i nie traci cennych właściwości dla zdrowia.
Każdy olej w Małej Olejarni produkowany jest tradycyjną metodą z regionalnych upraw najwyższej jakości nasion, tłoczony małymi partiami, aby klienci zawsze otrzymywali od ręki możliwie najświeższy produkt.

Olej z konopi siewnej posiada bardzo dobre proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) 3:1 - jest to idealny stosunek kwasów omega-6 do omega-3. Wpływa to pozytywnie na metabolizm lipidów w naszym organizmie, co za tym idzie zwiększa się przemiana materii.
Warto wiedzieć, że zawiera dużo witamin (A, C, E, z grupy B), minerałów (m.in. magnez, wapń, cynk), przeciwutleniaczy, aminokwasów i fitosteroli.

Wspomaga pracę serca i obniża ciśnienie, poprawia funkcjonowanie układu krążenia, a więc wspomaga pracę naczyń krwionośnych i obniża poziom cholesterolu.

Olej konopny to również skarbnica witaminy K, niezbędnej do syntezy białek i enzymów. Witamina K ma właściwości przeciwkrwotoczne i odpowiada za krzepliwość krwi, działa przeciwgrzybicznie, antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwbólowo oraz bierze udział w formowaniu tkanki kostnej.

Zawiera substancje o działaniu regenerującym i przeciwzapalnym. Coraz częściej jest składnikiem kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Na świecie powszechnie dostępne są już kosmetyki na bazie oleju konopnego oraz lecznicze maści.

Cena dotyczy 100 ml oleju. Dostępne pojemności to 250 ml za 25 zł oraz 0.5l za 45zł.

OLEJ z Konopi siewnej jest produktem świeżym, a jego termin przydatności do spożycia wynosi 6 miesięcy

UWAGA! Na dnie każdej butelki może pojawić się osad. Jest to zjawisko naturalne i nie świadczy o złej jakości oleju, ale o jego naturalnym pochodzeniu. Każda butelka pod nakrętką posiada „korek niekapek”, dzięki czemu jest wygodna w użyciu.