Informacje o sprzedawcy: Pokaż zdjęcia z ogłoszenia
Po przez sprawdzonych dostawców nasion i dopracowany proces produkcji, małymi partiami codziennie powstają dla Państwa najlepsze produkty z natury. Wysokiej jakości nasiona wyciskane są na prasie. Jej parametry (wolne obroty, optymalne ciśnienie) są tak dobrane, by uzyskiwać olej najwyższej jakości, nawet kosztem niskiej wydajności produkcji. Pełnia smaku i aromatu uzyskiwana jest dzięki temu, że temperatura wypływającego oleju nie przekracza 35 stopni Celsjusza. Oleje zostają nieoczyszczone (nie używamy wirówek czy pras filtracyjnych), dzięki temu nie zostaje napowietrzony i nie traci cennych właściwości dla zdrowia.
Każdy olej w Małej Olejarni produkowany jest tradycyjną metodą z regionalnych upraw najwyższej jakości rzepaku, tłoczony małymi partiami, aby klienci zawsze otrzymywali od ręki możliwie najświeższy produkt.

Świeży Olej Słonecznikowy powstaje metodą tłoczenia na zimno
z najwyższej jakości pestek słonecznika pochodzących z polskich upraw.
Charakteryzuje się złocistą barwą i delikatnym zapachem.

Zawiera kasy wielonienasycone, w tym kwasy omega-6, jest bogatym źródłem witaminy E oraz minerałów.
Wspomaga pracę układu krążenia, zapobiega miażdżycy i zawałom, obniża poziom złego cholesterolu we krwi.
Nasz nieoczyszczony olej nie zawiera konserwantów.
Można go wykorzystywać na zimno jako dodatek do dressingów, majonezów, surówek i sałatek.Wspomaga układ odpornościowy i krążeniowy, przeciwdziała miażdżycy, obniża zły cholesterol i wspomaga pracę serca, a także neutralizuje wolne rodniki przyczyniające się do procesów starzenia się skóry.
Olej Słonecznikowy jest idealnym dodatkiem do potraw stosowanym na zimno, ale także świetnie nadaje się do kuracji odtruwającej i oczyszczającej organizm polegającej na ssaniu oleju i płukaniu nim ust.

Cena dotyczy 250 ml oleju. Dostępne pojemności to 05l za 12 zł oraz 1l za 20zł.

OLEJ SŁONECZNIKOWY jest produktem świeżym, a jego termin przydatności do spożycia wynosi 6 miesięcy.UWAGA! Na dnie każdej butelki może pojawić się osad. Jest to zjawisko naturalne i nie świadczy o złej jakości oleju, ale o jego naturalnym pochodzeniu. Każda butelka pod nakrętką posiada „korek niekapek”, dzięki czemu jest wygodna w użyciu.