Informacje o sprzedawcy: Pokaż zdjęcia z ogłoszenia
Po przez sprawdzonych dostawców nasion i dopracowany proces produkcji, małymi partiami codziennie powstają dla Państwa najlepsze produkty z natury. Wysokiej jakości nasiona wyciskane są na prasie. Jej parametry (wolne obroty, optymalne ciśnienie) są tak dobrane, by uzyskiwać olej najwyższej jakości, nawet kosztem niskiej wydajności produkcji. Pełnia smaku i aromatu uzyskiwana jest dzięki temu, że temperatura wypływającego oleju nie przekracza 35 stopni Celsjusza. Oleje zostają nieoczyszczone (nie używamy wirówek czy pras filtracyjnych), dzięki temu nie zostaje napowietrzony i nie traci cennych właściwości dla zdrowia.
Każdy olej w Małej Olejarni produkowany jest tradycyjną metodą z regionalnych upraw najwyższej jakości rzepaku, tłoczony małymi partiami, aby klienci zawsze otrzymywali od ręki możliwie najświeższy produkt.

Nasz nieoczyszczony olej rzepakowy tłoczony na zimno zmniejsza zawartość złego cholesterolu i sprzyja zachowaniu młodości, dzięki zawartym witaminom.

Nieoczyszczonego olej rzepakowy tłoczony na zimno posiada wiele walorów zdrowotnych dzięki temu, iż to bogate źródło witaminy A, E, K i D2 która w organizmie przekształca się w D3. Ma prawie najwięcej witaminy E ze wszystkich olejów roślinnych ok. 26 mg na 100 gramów oleju.

Olej rzepakowy zwany "oliwką północy", zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT, głównie kwas oleinowy ok. 60%, linolowy ok. 20 %( omega -6 ) i linolenowy 10 % (omega -3), a więc w swym składzie jest bardzo podobny do oliwy z oliwek, która jednak zawiera mniej kwasów nienasyconych, a więcej tłuszczy oleinowych i innych jednonienasyconych (omega-9), co wg badań z 2001r. niestety sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych.

Natomiast olej Rzepakowy ma zbawienny wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu i wspomaga jednocześnie wydalanie złego cholesterolu (LDL).
Warto ze względu na zbadaną szkodliwość bardzo popularnej oliwy z oliwek, wymienić ją na tradycyjny polski olej rzepakowy - wg dietetyków zaraz po oleju lnianym (na którym nie smażymy) ma on najkorzystniejsze dla zdrowia proporcje niezbędnych kwasów omega 3 i 6 oraz wiele potrzebnych na co dzień witamin.


Cena dotyczy 250 ml oleju. Dostępne pojemności to 05l za 12 zł oraz 1l za 20zł.

OLEJ RZEPAKOWY jest produktem świeżym, a jego termin przydatności do spożycia wynosi 6 miesięcy

UWAGA! Na dnie każdej butelki może pojawić się osad. Jest to zjawisko naturalne i nie świadczy o złej jakości oleju, ale o jego naturalnym pochodzeniu. Każda butelka pod nakrętką posiada „korek niekapek”, dzięki czemu jest wygodna w użyciu.