Informacje o sprzedawcy: Pokaż zdjęcia z ogłoszenia
Mam na sprzedaż jajka przepiórcze. Przepiórki naturalnie karmione śrutą pszenicy + kukurydzy + słonecznika + pestek dyni z domieszką prosa,

Jajka te są przeznaczone na własny użytek dlatego jakość ich jest najwyższa (sprzedaję jedynie nadwyżkę).


O wartości konsumpcyjnej jajek przepiórczych decyduje między innymi ich znakomity smak i duży udział żółtka w stosunku do całego jajka. Dzięki znajdującym się w nim składnikom, jajka przepiórcze są na ogół nieszkodliwe dla osób uczulonych na białko jaja kurzego. Zaleca się ich spożycie przez ludzi w stanach rekonwalescencji i osłabienia organizmu. Można podawać je niemowlętom i używać do maseczek kosmetycznych.

W porównaniu z jajem kurzym, skład chemiczny jaja przepiórczego jest bogatszy. Jaja przepiórcze zawierają więcej niezbędnych aminokwasów egzogennych i mniej tłuszczu. Są też bogatym źródłem żelaza, miedzi, karotenu i witamin z grupy B. Charakteryzują się najwyższą zawartością przyswajalnego fosforu, niespotykaną w innych produktach spożywczych. Ponadto odznaczają się znakomitym smakiem, efektownym wyglądem i łatwą podzielnością.

Jaja przepiórcze są pomocne w leczeniu astmy, cukrzycy, zaburzeń nerwowych, bronchitu, anemii, chorób nerek i wątroby oraz w terapii wzmacniania włosów. Regularnie spożywane uważane są za afrodyzjak.


Bardzo mile widziany odbiór osobisty w Choczu.
Wielkopolska => Powiat Pleszewski => Chocz
Trasa Kalisz - Września


tel. 505 334 077

e-mail: logitech55pawel@amorki.pl